REVOLADE DUYURUSU HAKKINDA

Revolade® için Eczane Düzeyinde Oluşan Fiyat Farkları

Değerli Eczacımız,

26 Mayıs 2023 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere Revolade® ürünümüzün 41% olan kamu kurum iskontosunun yapmış olduğumuz başvuru sonrasında 28% olarak güncellendiğini sizlerle paylaşmak isteriz. 

Revolade® 25 ve 50 mg formlu ürünlerimiz için %40 oranında jenerik girişi kaynaklı fiyat düşüşü gerçekleşmiş ve 16.05.2023 tarihi itibari ile geçerlilik kazanmıştır. Jenerik girişi ile birlikte 41% olan kamu kurum iskontosunun 28% olarak güncellenmesi için başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. İskonto güncellendiği takdirde tarafınıza tekrardan bilgilendirme yapılacaktır.

 

Herhangi bir mağduriyete sebep vermemek adına 16 Mayıs 2023 tarihi öncesinde  ecza depolarından satın aldığınız ve fiyat düşüşü sonrasında hala stoklarınızda bulunan Revolade 25 ve 50mg ürünleri için stok zararlarınız Novartis tarafından karşılanacaktır. Ayrıca 16 Mayıs tarihi ve öncesinde alım yaptığınız ve fiyat düşüşü sonrasında satışını yaptığınız ürünler için yine zararınız karşılanacaktır. Stok ve satıştan kaynaklanan zararlarınızın karşılanabilmesi adına çözüm ortağımız tarafından hazırlanan www.kemiportal.com internet adresine giriş yapmanız ve gerekli başvuruları eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir.

 

Başvurular, Novartis tarafından değerlendirildikten sonra, eczanelerin fark ödemeleri, başvuruyu takip eden ay içerisinde seçtiğiniz ecza deposu üzerinden yapılacaktır. Depolara ödeme yapıldıkça ilgili eczanelere de ayrıca bilgi verilecektir.

 

Bahsi geçen internet sitesi kullanımında oluşabilecek sorularınız için www.kemiportal.com  sitesinde sağ alt köşede yer alan canlı destek alanından veya 0216 807 04 68 numaralı WhatsApp Destek Hattı'ndan teknik destek alabileceksiniz.

 

Saygılarımızla,

 

Novartis

Kanal Yönetimi

 

 

26 Mayıs 2023 - Okunma Sayısı : 372